برای سال ها، تنها راه استقرار و مهار کردن سیستم های تاسیساتی در محل خود، استفاده از ساپورت هایی بود که در سایت احداث پروژه به وسیله نبشی، قوطی و دیگر مقاطع فولادی ساخته می شد. نقشه و جزئیات این سازه ها توسط طراح یا کارشناسان نظارتی و با در نظر گرفتن استاندارد ساپورت پایپینگ محاسبه می گردید.

در اواسط  دهه دوم قرن بیستم تولیدکنندگان غربی، سیستم‌های ساپورت تاسیسات (ساپورت های پیش ساخته) را ابداع کردند. هرچند این سازه های نخستین، بیشتر جهت ساپورت سیستم های الکتریکی طراحی شده بودند، اما به سرعت گسترش یافته و طیف بسیار وسیعی از کاربری ها را پوشش دادند.

در کشور ما با آن که سابقه آشنایی مهندسان با این سیستم ها به احداث صنایع ذوب آهن، فولاد، سیمان، نفت و گاز و دیگر کارخانه ها باز می گردد اما تا پیش از دهه اخیر کاربرد آن در ساختمان های شهری بسیار محدود بود.

علت این امر آن بود که علی رقم امکان  تامین این محصولات توسط واردکنندگان، وابستگی قیمت آنها به ارز باعث افزایش قیمت تمام شده و غیر رقابتی بودن آنها می شد و به همین دلیل رقابت جدی با سیستم های سنتی ممکن نبود و استفاده از ساپورت های پیش ساخته نمی توانست رواج پیدا کند. .

دلیل تاسیس شرکت ایران فیکست

با درک این مشکل و با هدف بومی سازی دانش تولید این محصولات و کاهش هزینه نهایی تمام شده برای مشتری، فیکست در سال ۱۳۹۰ برای اولین بار اقدام به تولید انبوه ساپورت چنل های تاسیساتی به روش نورد سرد (cold rollforming)  نمود.

در کنار این محصول، انواع اتصالات مکمل و بست ها برای ارائه یک راه حل جامع جهت ساپورت کردن تاسیسات برق و مکانیک تولید شده اند تا امکان اجرای کامل ساپورت ها به صورت پیش ساخته فراهم شود.

کارشناسان فیکست از آغاز تا امروز، به موازات تولید و طراحی جزئیات اجرایی جدید، به آموزش نحوه کاربرد و نصب این محصولات در میان مجریان و طراحان تاسیسات پرداخته‌اند، تا با ترویج دانش استفاده از این سیستم، سهمی هرچند ناچیز، در روزآمد کردن صنعت ساختمان کشور عزیزمان داشته باشند.

ماموریت شرکت ایران فیکست

ماموریت ما ؛ بهینه سازی و به روز کردن اجرا های تاسیساتی از طریق ارائه راه حلهای ایمن و مقرون به صرفه است .

فیکست در راستای نیل به این هدف، به صورت مستمر اقدام به طراحی و تولید محصولات و قطعات جدید نموده و حتی راه حلهای اختصاصی و سفارشی برای مشتریان ارائه کرده است. (نمونه پروژه سفارشی)

علاوه بر این، مدارک فنی کامل در مورد مشخصات فیزیکی، باربری و نحوه نصب هر یک از محصولات تهیه شده و به صورت کاتالوگ و یا جزئیات اجرایی در اختیار مشتریان قرار می گیرد. این مدارک دقت در انتخاب بهینه محصول مورد نیاز را افزایش می دهد و از رخ دادن اشتباه در هنگام نصب نیز جلوگیری می نماید.

خدمات شرکت ایران فیکست

در صورت نیاز به مشاوره فنی، کارشناسان مجرد فیکست همیشه در کنار مشتریان خواهند بود و فراتر از مشاوره؛ کار طراحی، تهیه نقشه های اجرایی و براورد مصالح مورد نیاز برای ساپورتهای پروژه را نیز به انجام می رسانند. لازم به توضیح است که بار مالی انجام این خدمات به عهده فیکست بوده و برای مشتریان هزینه ای در بر نخواهد داشت 

فیکست معرف سیستمهای نوین در نصبهای تاسیساتی و ساختمانی است که با توجه به نیازهای روز صنعت ساختمان کشور به دست متخصصان ایرانی طراحی و تولید میگردد. این محصولات شامل انواع پروفیلها، بستها، بولتها و دیگر ملزومات نصبهای ساختمانی – تاسیساتی می باشد. هدف نهایی ما رسیدن به یک راهکار جامع، سریع و اقتصادی جهت انجام این قبیل نصبهاست.

فیکست از سال 1390 با عنوان کارگاه اصفهان صنعت، فعالیت خود را در زمینه ساخت انواع چنل ساپورتهای تاسیساتی و بست لوله آغاز نمود و از آن زمان در قالب بسیاری از شرکتهای همکار تولیدات خود را به مشتریان خود عرضه کرده است. کارخانه و دفتر مرکزی مجموعه در اصفهان قرار دارد.

دفتر مرکزی و کارخانه فیکست در شهر اصفهان قرار دارد اما ارسال محصولات به اقصی نقاط کشور، در اسرع وقت امکان پذیر می باشد.